IJVC hard onderuit in ontmoeting met AVC

In tegenstelling tot een week eerder in Minnertsga was het afgelopen zaterdag allesbehalve een fraaie middag. De wind trok stevig aan en hier en daar vielen de nodige druppels. IJVC stond echter klaar om zijn ongeslagen status te verdedigen. Dat moest het wel doen zonder Mohamad, die voor anderhalve week naar Dubai is vertrokken. Zijn plek in de basis werd ingenomen door Van der Zee, voor wie het de eerste basisplaats in lange tijd was. Verder koos trainer Postma voor dezelfde elf namen als een week eerder.

In het eerste bedrijf had IJVC het betere van het spel en vond het vooral veel ruimte via Jelmer van der Zee. Er ging zichtbaar dreiging van hem uit. Al na een paar minuten vond hij Zijsling, die knap draaide maar zijn inzet rakelings naast het doel zag gaan. Door de harde wind hadden beide ploegen moeite om goed te combineren en werd vaak gekozen voor lange crosspasses. Die kwamen slechts sporadisch aan, waarna er kortstondig gevoetbald kon worden. Het spelbeeld bleef daardoor rommelig en onrustig. Na een afgekeurde treffer van Ennema wegens buitenspel was IJVC in principe gewaarschuwd. Toch stond niet veel later de 0-1 op het scorebord. Na wat geklungel in de IJVC-defensie veroverde Scheffer de bal, trok slim terug richting de zestien en bediende Visser. Die haalde snoeihard uit en zag zijn schot in het doel verdwijnen. Daarmee kreeg IJVC zijn eerste tegentreffer van het seizoen te verwerken.

IJVC leek beter uit de kleedkamer te komen, maar die opleving duurde niet lang. In de 54e minuut verdubbelde Scheffer de voorsprong voor AVC: 0-2. Vanaf dat moment leek er iets te breken bij de thuisploeg. AVC speelde de wedstrijd volwassen uit en counterde IJVC genadeloos uit. Visser maakte er 0-3 van en in de slotfase was het topschutter Ennema die met twee treffers de eindstand op 0-5 (!) bepaalde. Een pijnlijke zaterdagmiddag voor de Kypmantsjes, die hun eerste nederlaag van het seizoen moesten slikken. Het was de eerste nederlaag in competitieverband sinds mei 2024.

Voor IJVC is het nu zaak om de koppen bij elkaar te steken en een sterke trainingsweek neer te zetten. Komende zaterdag wacht namelijk opnieuw een lastige uitwedstrijd, dit keer tegen CVVO in Lemmer. De aftrap is om 14:30 uur. IJVC is gewaarschuwd — en gewaarschuwde mensen tellen voor twee. Hopelijk zien we jullie dan weer langs de lijn. Tot dan!

Karakteristieken:

IJVC – AVC 0-5 (0-1)

’44 Visser 0-1, ’54 Scheffer 0-2, ’62 Visser 0-3, ’81 Ennema 0-4, ’90 Ennema 0-5

Gele kaarten: Gerrit de Vries (IJVC) 

Opstelling: Hoekstra, M. Zijlstra (’46 Reitsma), Spoelstra ©, Veltkamp, Bruggenkamp, de Vries, de Graaf, Albertsma, Bos, Zijsling, van der Zee (’70 Sikma)