IJVC haalt hard uit tegen Nijland en vindt aansluiting bovenin

Geplaatst doorRAH8324 maart 2026Geplaatst inIJVC 1Verslagen

De “winning mood” blijft een bijzonder fenomeen. Wanneer het loopt, is iedereen fit, heeft iedereen er plezier in en volgen goede resultaten zich vaak vanzelf op. IJVC won de afgelopen twee wedstrijden van CVVO en Wolvega en kreeg tegen Nijland de kans om daar een derde overwinning op rij aan toe te voegen. In Nijland eindigde het eerdere duel dit seizoen nog in 3-3.

Trainer Postma voerde opnieuw enkele wijzigingen door in de basis-elf. Door de afwezigheid van Kramer schoof Spoelstra door naar de rechtsbackpositie. Michiel Zijlstra vormde samen met Veltkamp het centrum, waardoor Riemer de Boer genoegen moest nemen met een plek op de bank.

Vanaf de aftrap was duidelijk dat IJVC de bovenliggende partij was. Als het balbezit was bijgehouden, had dat vermoedelijk rond de 75-25 gelegen. IJVC speelde dominant en zette Nijland bij vlagen volledig vast, maar zoals vaker dit seizoen bleek het afronden lastig. Na een kwarter spelen werd de ban dan toch gebroken, al ging dat met wat geluk. Een schot werd van richting veranderd door Bonnema, kwam via de lat voor de voeten van Reinder Reitsma en die wist daar wel raad mee. De clubtopscorer schoot beheerst raak en tekende voor zijn zevende van het seizoen: 1-0. Vlak voor rust leek IJVC de voorsprong te verdubbelen. Een voorzet van Spoelstra bereikte Mohamad, die van dichtbij leek te scoren. Het was echter lastig te zien voor de verder goed leidende scheidsrechter en het doelpunt werd afgekeurd. Zo bleef het bij 1-0 en gingen beide ploegen met die stand aan de thee.

In de tweede helft ging IJVC verder waar het gebleven was: kansen creëren en ze vervolgens om zeep helpen. In de eerste tien minuten na rust waren er mogelijkheden voor Bos, Mohamad en Reitsma, maar de bal wilde er maar niet in. Ook doelman Schraa van Nijland keepte een sterke wedstrijd en hield zijn ploeg op de been. Na die fase werd het spel slordiger. IJVC ging mee in het spel van Nijland en de bezoekers kwamen wat beter in de wedstrijd. Gelukkig voor de thuisploeg volgde er weer een moment van opwinding. Dani Mohamad kwam op snelheid door, leek de bal met de hand mee te nemen, maar mocht doorspelen. Hij vond Timo Stienstra op de rand van de zestien, die beheerst de 2-0 binnenschoot. Opvallend: zijn tweede doelpunt van het seizoen, en beide tegen Nijland. Lang kon IJVC echter niet genieten van de ruimere voorsprong. Vrijwel direct vanaf de aftrap deed Nijland iets terug via Bonnema: 2-1. Opnieuw alle hens aan dek.

IJVC stelde echter snel orde op zaken. Lars Bos tekende voor de 3-1 en daarmee was de weerstand van Nijland definitief gebroken. In het laatste kwartier ging IJVC nog even vol gas en liep het verder uit via twee treffers van Jelle de Graaf en een goal van invaller Pim Goeman. Het onderstreepte nog maar eens de breedte van de selectie — met spelers als Riemer de Boer, Mick Damhuis en Goeman die vanaf de bank kunnen worden ingebracht, blijft het niveau hoog.

Dankzij de overtuigende 6-1 overwinning staat IJVC nu op een knappe vijfde plaats en mag het weer voorzichtig omhoog kijken, mede doordat concurrenten punten lieten liggen. De komende twee weken is de ploeg vrij van competitieverplichtingen, al wordt er nog wel geoefend tegen TOP’63 en Hindeloopen. Op 11 april hervat IJVC de competitie met een thuiswedstrijd tegen Sint Annaparochie. Hopelijk tot dan!

Karakteristieken:

IJVC – Nijland 6-1 (1-0)

’22 Reinder Reitsma 1-0, ’69 Timo Stienstra 2-0, ’70 Nico Pieter Bonnema 2-1, ’74 Lars Bos 3-1, ’79 Jelle de Graaf 4-1,’ 81 Pim Goeman 5-1, ’85 Jelle de Graaf 6-1

Gele kaarten: Mick Damhuis (IJVC) Tsjeard Weersma (Nijland)

Opstelling: Hoekstra, Spoelstra ©, Zijlstra, Veltkamp, Bruggenkamp (’72 Riemer de Boer), Stienstra, Albertsma, de Graaf, Reitsma, Bos (’78 Goeman), Mohamad (’72 Damhuis)